Test piany montażowej

              Piana montażowa jest jednym z najważniejszych materiałów używanych przy montażu okien. To ona wpływa na izolację cieplną i akustyczną łączenia okna za ścianą. Używanie dobrej i trwałej piany przyczynia się do zmniejszenia problemów wyłaniających się podczas użytkowania okien lub drzwi (tj. wianie i przemarzanie).               
                 
               Podczas poszukiwań najlepszego produktu natrafiliśmy na  pianę Expert Professional o wydajności 65L, która swoimi właściwościami (wysoką wydajnością i krótkim czasem schnięcia) wyróżnia się wśród innych pian używanych do montażu stolarki otworowej.
                 Aby potwierdzić  nasz wybór przeprowadziliśmy test w rzeczywistym otoczeniu przy standardowym montażu okien. Testy laboratoryjne są zazwyczaj przeprowadzane w optymalnych dla piany warunkach, które w trakcie montażu występują bardzo rzadko.
 
 
 
Warunki
            Test odbył się podczas montażu okien w budynku w stanie surowym. Temperatura wynosiła 10°C, a wilgotność powietrza 44%. Okna zostały obsadzone w cegle X, charakteryzującej się głębokimi wrębami, które tworzyły dodatkowe szczeliny do wypełnienia przez pianę.  Luka między ścianą a oknami kształtowała się od 1,5 do 3,0 cm. Użyliśmy piany Expert Professional w formule letniej.
 
       
Sposób użycia piany

Oczyszczoną z brudu i kurzu powierzchnię spryskaliśmy  wodą                    
                          

Następnie montażysta wypełnił wcześniej  wstrząśniętą pianą szczeliny       

Nałożoną pianę ponownie  spryskaliśmy wodą           
                          

Wynik testu

  1. Przy tak obszernych otworach jedna puszka Expert Professional wystarczyła aż na 18 metrów bieżących obwodu okien.
  2. Pianę można było aplikować do końca ze stałym ciśnieniem, a po opróżnieniu pozostał jeszcze gaz w puszce. Pozwoliło to na całkowite wykorzystanie zawartości puszki.
  3. Po 10 minutach powstał naskórek.
  4. Po 20 minutach piana była twarda  nadawała się do przecinania i dalszej obróbki.
  5. Struktura piany była jednolita, pęcherze powietrza były drobne i równomiernie rozmieszczone.
 
             Piana Expert Professional wykazała się dużą wydajnością, bardzo krótkim czasem schnięcia oraz jednolitą strukturą. Dzięki temu spełnia ona wszystkie wymogi profesjonalnych montażystów. Dodatkowo w połączeniu wysokiej wydajności  z atrakcyjną ceną jest to jedna z najtańszych pian, w przeliczeniu na jeden metr bieżący obwodu okna lub drzwi.

sprawdź gdzie najbliżej możesz kupić pianę
autor: montazokien.pl
Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystywanie go bez pisemnej zgody autora jest karalne.

Strona zawiera spis Profesjonalnych Montażystów Okien i Drzwi, a także firm oferujących Materiały do montażu okien.  Znajdziesz tu również  Instrukcje montażu okien i drzwi  oraz oferty: praca montaż okienZapraszamy na Montaż Okien .pl

© Atpol 2006-2009

Realizacja Tworzenie stron internetowych, projektowanie www, tworzenie www, sklepy internetowe, pozycjonowanie, programowanie, 
					przezentacje multimedialne, biaystok, warszawa, hosting, Strony www, internetowe